Sıkça Sorulan Sorular

General Product 9 questions
 • SolaX ürünleri hangi sertifikaya sahiptir?

  Bu sitenin sertifika alanında sertifikaları, uygunluk belgelerini ve uygunluk beyanlarını bulacaksınız. İlgili indirmeleri bulmak için ilgili ülkeye tıklayın.

 • SolaX invertörler ne kadar güvenilirdir?

  24 saatin üzerindeki bekleme süresiyle, inverterlerimiz en son VDE-AR-N 4105 standart gerekliliklerine uygundur. MTBF sorunsuz çalışma süresi 100.000 saatin üzerindedir ve Toplam Harmonik Bozulma (THD), benzer ürünlere göre en iyi performans olan% 1’den azdır. Ayrıca ürünlerimiz SAA, CE, AS4777, AS3100, G83, VDE, CSA, FCC, ETL, CQC, ENEL Guide ve RD1663b belgelemelerinden geçmiştir.

 • Uzaktan sistem izleme opsiynu sunuyor musunuz?

  Evet. Tüm ürünlerimiz için uzaktan izleme sunuyoruz, ancak kullanılan platform, sürücünün modeline ve yaşına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yeni ‘Cep WiFi’ çözümümüz hakkında daha fazla bilgi için – https://www.solaxpower.com/en/wifi-monitoring/ adresini ziyaret edin. Bağlantı seçenekleri için lütfen ilgili ürün veri sayfasına bakın.

 • Bir boyutlandırma aracı sunuyor musunuz?

  Evet, boyutlandırma aracımız çevrimiçi bir kaynaktır ve buradan ücretsiz olarak erişilebilir: http://design.solaxcn.com:6180/design/

 • Kullandığım güneş modülü boyutlandırma aracında listelenmemiş, manuel olarak ekleyebilir miyim?

  Modül veritabanı sürekli olarak güncellenir, ancak ilgili PV modülünü bulamazsanız, ‘Ayarlar’a erişip’ Modüllerimi yönet’i seçerek ve uygun değerleri girerek manuel olarak ekleyebilirsiniz. Lütfen tablonun eksiksiz doldurulması gerektiğini unutmayın. Girişinizi kaydetmek için Tamam’ı tıklayın. Modül, düzeninizi SolaX Design ile tasarladığınızda artık kullanılabilir.

 • SolaX inverterleri sahile yakın yerlerde kuruluma uygun mu?

  Evet. İnvertörlerimizin geliştirilmesi sırasında kapsamlı testleri yapılmıştır. Gövde, kapak, kapak contası ve bağlantı bileşenleri EN 60068-2-52’ye uygun olacak şekilde tuz püskürtme testlerine tabi tutulur. İnvertörlerimiz, olumsuz çevre koşullarına sahip alanlara kurulabilecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer şeylerin yanı sıra, inverterin yüksek koruma sınıfı buna katkıda bulunur. Bu çok zorlu test, CE sınavının standart bir parçası değildir ve SolaX tarafından gönüllü olarak gerçekleştirilir.

 • SolaX invertörler gürültü yapıyor mu?

  SolaX inverterler, kendileri için geçerli olan tüm düzenlemeleri ve spesifikasyonları karşılar ve ses değerleri izin verilen eşik değerlerin çok altındadır. 
   Maalesef, doğru akımın alternatif akıma dönüştürülmesi tamamen sessiz değil. Bu nedenle SolaX, doğrudan bir yaşam alanına kurulumu önermemektedir. Her bir invertörle birlikte verilen montaj kılavuzunda uygun bir kurulum yerinin gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız. inverterlerin şehir şebekesine enerji beslemediği dönemlerde (güneş ışınımı yeterli değilse veya gece saatlerinde) kapanır ve şebekeden tamamen ayrılır. Bu durumda, inverter tarafından hiçbir şekilde gürültü veya elektromanyetik radyasyon üretilmez. Gürültü emisyonu <40 dB –Hybrid Tek fazlı fansız az gürültü yapar <25 dB Fanlı üç faz <50 dB

 • SolaX ürünlerini kimler kurabilir?

  Yalnızca ilgili ülke / bölgelerine PV ve pil depolama sistemleri kurmaya yetkili profesyonel teknisyenlerin SolaX ürünlerini kurmasına izin verilmektedir.

 • Kurulum eğitimi kursları sunuyor musunuz?

  Evet, ancak bu ülkeden ülkeye değişiklik göstermekte. Şebekeye bağlı dizi inverterlerimizin kurulumu uzman eğitimi gerektirmez. Bununla birlikte, ilk Hibrit invertörlerini (pillerle birlikte) kurmaya çalışmadan önce, montajcıların bizimle iletişime geçmesini şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bazı ülkelerde (örneğin Birleşik Krallık), mühendislerin X-Hybrid serimizin doğru kurulumu ve yapılandırmasına odaklanan bir günlük bir kursa katılmalarını gerektiren bir ‘Premium kurulum’ programı sunmtaktayız.

İzleme 3 questions
 • WiFi bağlantısı garanti kapsamı içerisinde mi?

  Hayır, ancak, inverter da dahili bir WiFi adaptörü varsa (eski modellerde bu bulunur) değişim programı altında değiştirilecektir  yalnızca WiFi adaptörünün arızalı olduğu kanıtlandığı durumlarda. İnverter bir WiFi sinyali yayıyorsa ancak buluta veri alınmıyorsa, bu durum garanti şartlarının dışında kalacaktır.

  Ayrıca, WiFi bağlantısı mesafe gibi dış faktörlere tabi ise ve yönlendiriciler gibi üçüncü taraf cihazların doğru yapılandırmasına, SolaX’ın kontrolü dışındaki faktörlere dayanıyorsa, bu garanti kapsamında olmayacaktır.

  En son ürün yelpazemiz, arızalı olduğu kanıtlanırsa garanti kapsamında değiştirilecek harici bir ‘tak ve çalıştır’ WiFi adaptörü ile birlikte verilmektedir.

 • Sistem izleme için wifi kullanmam gerekiyor mu?

  Hayır. SolaX sisteminize doğrudan bir ethernet bağlantısı sağlayan ‘Cep LAN’ adı verilen bir LAN bağlantı modülü de sunuyoruz. Sistemler evdeki / işletmedeki ağdan oldukça uzakta olduğu için bu bazen en pratik seçenek değildir. Bunun için iyi bir çözüm, bir güç hattı adaptörü kullanmaktır; bu, bağlantının şebeke etrafına gönderilmesini sağlar, yani uzaktan kablolu bir bağlantı elde edilebilir.

  SolaX ayrıca GPRS iletişimi geliştiriyor ve yakın gelecekte bir GPRS modülü yayınlamayı planlıyor.

 • Maksimum wifi mesafesi nedir?

  Tanımlanmış bir maksimum mesafe mevcut değildir. Her WiFi bağlantısı, mesafe kısıtlamalarına tabidir ve bunlar çeşitli iç veya dış faktörlerden etkilenebilir. Kurulumdan önce WiFi bağlantısının mümkün olup olmadığını test etmek için, sürücünün kurulacağı yerde durmayı deneyin ve müşterinin WiFi sinyalinin görülüp görülmediğini test etmek için akıllı bir telefon kullanın (ancak bu bir garanti değildir ve yalnızca bir rehber olarak alınmalıdır).

No questions matching current filter
X